Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak właściwie je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki

Akwarium dla bojownika – jak daleko je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na indywidualne piękne ubarwienie, dość często podejmowane są do hodowli w prywatnych zbiornikach. Tak jak inne zwierzęta, które znajdujemy na własnych pupili, tak i rybki potrzebują określonych powodów do mieszkania prawidłowej formie i zdrowia.

Niezmiernie ważnym jest, aby zapewnić im jako najdoskonalsze warunki do rozwoju – dzięki temu będziemy mogli zajmować się widokiem pięknych rybek. Co niezbędne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli pragniemy zapewnić naszym zwierzętom idealne warunki do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to środowiska bardzo niekorzystne – potrzebują one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W piłkach rybki często ulegają dezorientacji i wpadają w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego osobnika przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia podnosi się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba osobników istnieje bogatsza, akwarium powinno mieć co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, ponieważ w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w miarach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było mocne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki też są stworzeniami, należącymi do unie ryb labiryntowych, a toż świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z atmosfery. Możemy stwierdzić, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik wymaga istnieć idealnie zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Stanowi zatem dodatkowo kolejną zaletę – chroni ryby przed zbyt wielkim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w określonej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto dać na kilka roślin, które będą stosowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy drugie elementy podłoża, jak skały w gorszym kolorze. Da nam więc dobre warunki do uwadze tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno być zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przykład z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrwalenia jej prawdziwej kondycje.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments