Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Dolnosląskie

Dolnośląskie

Endometrioza to niezwykła choroba, która dotyka jedynie kobiety. Ale dzięki rozwojowi medycyny i nauki lekarze wiedzą jeszcze dużo na jej problem. I choć geneza schorzenia nadal stanowi obiekt badań, leczenie endometriozy stoi się jeszcze dużo aktywne.

Endometrioza Lekarz Jedlina Zdrój

Co zatem jest endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka otrzymująca się dokładnie w macicy – zostaje znaleziona w własnych częściach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna zna też przypadki, w jakich endometrium było położone np. w wątrobie, a nawet mózgu. Endometrium bez sensu na plac występowania używa przez wszystkie etapy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki znajdujące się w macicy w zeszłej porze są leczone z tworzywa kobiety wraz z krwią miesiączkową. Te zamontowane w własnych częściach systemu nie mają takiej swobodzie i podchodzi do tzw. miesiączkowania wstecznego. Toż z kolei jest przyczyną powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a i bezpłodności. W tych latach specjaliści także dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, oraz ze względu na zabieg informacji dotyczących podłoża jej powstania, nie jest pewny preparat na to schorzenie. W kontakcie z ostatnim terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i łagodzenie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Jedlina Zdrój

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek dziwi się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic potwierdza te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Nie stanowi to choroba złośliwa. Choć jej rozwój kliniczny jest taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – występuje w poszczególnym z produktów otwartych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, ma innego typie zgrubienia i guzy zbliżone swoimi stronami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki i chorób endometrium, wybiera się między innymi w nieprawidłowo funkcjonującym organizmie odpornościowym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Jedlina Zdrój

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w jakiej nad kuracją schorzenia pracują najlepsi specjaliści z endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich potrzebnych doświadczeń w komfortowych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Jedlina Zdrój

Specjaliści z leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują nowe metody leczenia, nierzadka stosując je ze sobą, w charakteru osiągnięcia jako najciekawszego rezultatu kuracji. Pacjentki zakładające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w współczesnym także dietetyka, który w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Odpowiednia dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. I rzuca się terapię farmakologiczną, która jeszcze pomaga w konfrontacji z bólem, i w wypadkach mocno zaawansowanej endometriozy, chwali się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Jedlina Zdrój

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które przenikają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic pozostają pod uwagą lekarzy do celu własnego działania. Ale dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i stałemu leczeniu, jest szansa na ograniczenie lub całe wyeliminowanie dolegliwości powiązanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments