{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki

Historia kredytowa to bardzo ważna kwestia, która w awaryjnych sytuacjach może nam ogromnie ułatwić życie. Jak budować dobrą historię kredytową? O jakich kwestiach należy pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, czym jest historia kredytowa. Pod tym pojęciem kryje się nasza historia związana z zaciąganiem pożyczek oraz zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli tworzy naszą historię kredytową w BIK, a po pewnym czasie staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych pożyczek. Jeżeli mamy zamiar złożyć w najbliższym czasie wniosek o kredyt, musimy zadbać o to, by nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak dbać o taką historię?

Pozytywna historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka uregulowanych już pożyczek oraz garść informacji odnośnie zakupów na raty uregulowanych w wyznaczonym terminie. W przypadku osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na uzyskanie kredytu bankowego znacznie się zwiększa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich przypadku głównym problemem jest brak informacji, dzięki którym bank mógłby ocenić wiarygodności przyszłego klienta. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już dawniej pożyczki, jednak z różnych względów nie spłacały w określonym terminie.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na udzielenie następnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments