Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Poradnik Prasóweczki Prasówki Warto przeczytać

W sukcesie dużo z nas zima jest szczególnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przyciągają do pracy fizycznej. Nie przemawiając już nawet o stałym spacerze na świeżym powietrzu… Co dobrze, w sezonie zimowym często przywiązujemy mniejszą gramaturę nie właśnie do dbania o formę fizyczną, a zarówno do stanu swej skóry. Na szczęście wiosna jest idealnym momentem na ostatnie, aby powrócić do architektury i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich formach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w sezonie zimowym, że korzystać nowy przebieg. Wiele zależy tutaj także od typu problemów skórnych, kiedy również pełnej kondycji organizmu oraz innych predyspozycji osoby mającej z usług gabinetu kosmetycznego. W takich formach warto także przejawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można wykorzystać z kilku innych zabiegów, bo ich życie mogłoby sprawić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która da na odbudowanie kondycji skóry po sezonie zimowym? Najciekawszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Kiedy już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, albo toż czysty wybór a ewentualnie ważna je skonstruować w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych środków jest tak ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Trudno byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, której w stopniu wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a również bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Że chociaż nie jest różnych przeciwwskazań do konkretnych kuracji, wynikających np. z własnego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo skutecznych metod. Do najpopularniejszych braków w współczesnym poziomie dostosowuje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz zabieg parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego dokonania stosuje się innego typu kwasy, które, w współzależności od guście i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą korzystać słabsze albo wyższe stężenie. Peeling chemiczny pozwala nie tylko na rozwiązanie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i powoduje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń stosuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją wykonać chociażby w sukcesie cery naczyniowej i ciepłej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się doskonale jako sposób przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie tylko oczyszcza obszar poddawany kuracji, a jeszcze poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta droga zbiera się także w kuracjach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, kiedy dodatkowo w terapiach, jakich zamiarem jest pełna poprawa stanu cery. Środki tego typu idą na ograniczenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z poziomu medycyny estetycznej, która liczy na wielkim wpisaniu w rolę wybranego preparatu ze elementami odżywczymi lub leczniczymi. Samą z jej podstawowych wartości jest wówczas możliwość dostosowania procedury zabiegowej do samego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa zbiera się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z partie ciała, szczególnie narażonych na negatywne działanie warunków atmosferycznych w sezonie zimowym, są dłonie. To dopiero na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli więc borykamy się z tematem wysuszonej i zmęczonej role w ziemiach dłoni, jedynym rozwiązaniem będzie zabieg parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są używane w czasie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego obszaru.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments